1 såssked, Emil Oscar Möller, Malmö 1895, längd 18 cm.
1 såssked dubbelräfflad, Otto Wilhelm Kjellberg, Västerås 1860, längd 19,5 cm.
1 strösked, snäckformat förgyllt blad, Adolf Zethelius, Stockholm 1828, längd 18,2 cm.
2 pastejknivar, Otto Wilhelm Kjellberg, Västerås 1852, längd 20,7 cm.
1 uppläggningssked Thorvald Marthinsen, Norge, längd 20 cm.
1 sockertång rokokostil, Gewe, Malmö 1968, längd 14 cm.
1 druvsax G. Dahlgren & Co Ab, Malmö, längd 12,5 cm.
Total vikt 391 gram.
En kniv med bristning och löst skaft. En såssked med lagning.