Vas/lampa, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.

Hexagonal med dekor i famille rosefärger av fåglar, blommor och kalligrafi. Höjd vas 28 cm. Höjd med lampmontering 32 cm.

Slitage. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK