Weikko Puro, olja på duk, signerad och daterad 1951.
Skogsstig. 70x50cm.
Åldersrelaterat slitage.
Proveniens
Konstnärens familj.
"Weikko Puro 100", Åbo Konstmuseum, 7.3.-30.6.1984, nr 15.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
300 EUR