För tolv ljus. Stomme av förgylld mässing, skål av rödtonat glas. Höjd 74, diameter 67 cm.
Bucklor. Ljusarmar med stötskador. En kedja med kompletterad krok.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10