Elis Bergh, vas, Kosta, daterad 1944.
Grönt underfång, invändigt med slipad dekor av prickar, etikettmärkt och signerad Kosta 1944 2829 (eller 2129). Höjd 16 cm, diameter 11,6 cm.
Några små repor och slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10