Väggdekoration för säng, 10 delar, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Dekordelar till en säng. Tio delar. Skuret trä, delvis förgyllt och med röd lackfärg samt del med speglar. Lösa dekordelar i form av figurer och fohundar.
Slitage. Smärre skador. Kompletterat med delvis senare delar. Renoverat.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.