11 bordsskedar längd 18,5 cm.
1 bordssked längd 18 cm.
12 bordsknivar 20,5 cm.
12 bordsgafflar 19 cm.
12 smörgåsgafflar 14,2 cm, med gravyr.
12 smörgåsknivar 18 cm, med gravyr.
12 kaffeskedar 12,5 cm, med gravyr.
11 moccaskedar 10,6 cm, med gravyr.
Total vikt inkl rostfria blad 2865 gram.
Smärre slitage. Slitage/nagg i enstaka knivblad.