Alf Svensson, fåtölj, "Teve", Bra Bohag, Studio Ljungs Industrier 1950-tal.
Benställning av bok, med stoppad sits och rygg. Brickmärkt. Sitthöjd ca 30, bredd 60 cm.
Senare klädsel. Ställvis slitage. Märken. Ryggstolparna något lösa.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10