1367755

Kandelabrar, ett par, mässing, Nyköpings bruk, 1800-talets första hälft.

Kandelabrar, ett par, mässing, nyköpings bruk, 1800-talets första hälft.

För tre till ett ljus vardera. Löstagbar kandelaberarm med tre urnformade ljuspipor, därunder en ljuspipa. Löstagbara ljusmanschetter. Stämplade NB. Höjd 48 cm.

Slitage. Bucklor.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Utropspris
2 500 SEK