Carl Locher, olja på duk, signerad och daterad -73.
Fartyg utanför Hammershus, Bornholm. 41 x 62 cm.
Gulnad fernissa. Mindre lagningar med retuscher. Smärre fläckar. Ställvis krackelerad.