Fodral av mahogny med intarsia och skuren dekor. Urtavla av mässing med signerad indexring med romerska siffror. Pendel och två lod. Höjd 250 cm. Nyckel finns.
Ej genomgången. Åldersrelaterat slitage. Dekorbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.