Servisdelar, 9 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark.
Helblonde. Blomsterdekor i blått.
1 ovalt uppläggningsfat, modellnummer 1/1147, längd 30 cm.
1 rektangulärt serveringsfat, modellnummer 1/1143, 26 x 22 cm.
1 skål på fot, modellnummer 1/1020, diameter 21, höjd 14,5 cm.
2 ljusstakar, modellnummer 1/1138, höjd 10 cm.
4 skålar, modellnummer 1/1018, diameter 21 cm.
En ljusstake, modellnummer 1/1138 med nagg. En skål, modellnummer 1/1018 med nagg. Fotringsnagg på vissa delar. Smärre ytslitage.