Erik Höglund, skulptur/vas, glas, Strömbergshyttan, 8/500, signerad och daterad 1991.
I form av ett tjurhuvud. Signerad EH 1991 Strömberghyttan LP-HG-MA [Erik Höglund] 8/500. Höjd 23 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK