Fanerad med teak. Svartmålade gavlar och lådfronter. Vänster sektion med utdragbar skrivskiva, till höger med tre draglådor, därunder skåpsdörrar med bakomvarande hyllinredning. Bredd 186, djup 44, höjd 180 cm.
Slitage. En hylla med ett litet avslag. Repor.