1375205

Johann Baptist Homann

(Tyskland, 1664-1724)
Johann baptist homann efter, karta irland, handkolorerat kopparstick, nürnberg 1700-talets senare del /sekelskiftet 1800.

Johann Baptist Homann efter, karta Irland, handkolorerat kopparstick, Nürnberg 1700-talets senare del /sekelskiftet 1800

'Hiberniae Regnum tam in praecipuas Ultoniæ, Connaciæ, Lageniæ, et Momoniæ…'. Tryck 57 x 48 cm.

Åldersrelaterat slitage. Sedvanligt mittveck.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - L17
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer