Fanerad med alm, skiva av marmor. Ena sängbordet med tre lådor, det andra med en låda. Båda mässingsskodda fötter. Bredd 48, djup 32, höjd 75 cm.
Senare skiva. Torrsprickor. Smärre fanerskador. Märken. Smärre fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10