Reseikon, mässing, 1800-tal.

Reseikon, mässing, 1800-tal.

Tempera och förgyllning på pannåer, mässing samt oklader i metall. Vardera motiv ca 7 x 7 cm, utfälld längd 22,5 cm.
Ryssland

Färgbortfall, slitage. Oklader troligen ej ursprungliga då den inte går att fälla ihop med dessa. En oklad lös.

Utropspris
3 000 SEK