Elisabeth Ohlson, fotografi signerat daterad och numrerat 5 dec 2006 1/20
"Våldtackten" ur serien "In hate we trust", 129x187 cm
Obetydligt ytslitage.
En av 15 bilder från utställningen "In Hate We Trust" (2007) som baserar sig på verkliga hatbrott mot HBTQ-personer som hände under året 2006.