Svensk importstämpel. Graverat monogram.
12 matskedar 21,5 cm.
12 matgafflar 21,4 cm.
12 bordsgafflar 18,3 cm.
12 bordsskedar 18,5 cm.
12 teskedar 14 cm.
2 ströskedar, delvis förgyllda, 16,8 cm.
2 såsskedar, delvis förgyllda, 18,5 cm.
1 soppslev 37 cm.
Total vikt 3810 gram.
Smärre slitage.