Matgrupp, matbord och 10 stolar, rokokostil, 1900-talets mitt.

Valnöt och valnötsfanér. Skuren dekor av musselformationer. Matbord med tre iläggsskivor. Originalkvitto medföljer. Längd 106-232 cm. Bredd 106 cm. Höjd 74 cm.

Krackelyr. Ställvis slitage och ställvis fläckar. Enstaka torrsprickor. Förstärkningar. Smärre skador och smärre lagningar under några av stolarna.

Utropspris
5 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69