Mahogny och mahognyfanér. Matbord med 5 iläggsskivor, varav två med sarg. Längd 210-485 cm, bredd 110 cm, höjd 74 cm. Stolarna med fasta skinnklädda sitsar. Sitthöjd 44, bredd 48 cm.
Ställvis slitage med repor, märken och fläckar.
Köpt på Nordiska Kompaniet.