Hans-Agne Jakobsson, sänglampor/vägglampor, ett par, "Nicke" (V324), Markaryd 1900-talets slut.
Mässing. Justerbara. Bär etikett. Höjd 16 cm (total höjd 20 cm). Diameter 10 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10