Denise Grünstein, fotografi triptyk ur serien Jaisana signerade numrerade 21/40 a tergo
"Jaisana", 1999. Silvergelatinfotografi, varje fotografi har bildyta 22,5 x 28,5 cm. Bladstorlek 24 x 30 cm. Inklusive ram 40,7 x 46 cm.
Ej examinerad ur ram. Förefaller vara i gott skick.
Denise Grünstein, Bo Nilsson m.fl, "Figure Out", 2010, jämför bild sid 15-19.