12 gafflar, längd 17,7 cm
12 knivar, 21,5 cm
12 matskedar
12 dessertskedar
12 kaffeskedar, 12,5 cm
11 tvåtenade gafflar, 11,5 och 11,8
en potatisgaffel
2 tårtspadar, längd 18,5 och 21,5 cm (den årsstämplad 1925)
Vikt 1497 g exkl knivar med stålblad.
Största delen i besticklådor.
Åldersrelaterat slitage. Graverade initialer.