Bestående av:
8 assietter, 16,5 cm. Tre med dekor i underglasyrblått och fem i emaljfärger.
3 bärtallrikar, 15,5 cm. Dekor i underglsyrblått.
2 skålfat, 12,5 cm. Dekor i underglasyrblått.
Tallrik, 22.5 cm. dekor i emaljfärger.
Glasyrmistor. Bränningssprickor. Lagningar. Något slitage. Sprickor.