Bojanen med dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap med blåtar och pagoder. Höjd 20 cm.
Skålarna med dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap med pagoder. En bär märke undertill. Diameter 15,5-18 cm.
Glasyrmistor. Bränningssprickor. Något slitage. Den större skålen med två sprickor och kantnagg.