Assietter, 8 st, "Flora Danica", Royal Copenhagen, 1900-tal.
Målad polykrom och förgylld dekor efter den danska floran. Modellnummer 3552. Diameter 14 cm.
Smärre ytslitage. Mindre dekorbortfall.