Stomme av mässing. Behängd med olikslipade prismor av glas. Centralt med klot och spjut. Elektrifierad. Höjd 89, diameter 74 cm.
Slitage. Några prismor lösa. Bucklor. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10