Vinägerkanna, 15 cm.
Mugg med godronnerad dekor, 10 cm.
Vas med blomsterdekor, 7 cm.
Skål med godronnerad dekor, diameter 8,5 cm.
Ljusstake, 9 cm.
Sockerskrin med godronnerad dekor och runda hänklar, bredd 11 cm.
Sockerskrin med hamrad dekor på fötter, diameter 9 cm.
Sockerskrin med lock, diameter 8 cm.
Total vikt exklusive ljusstake:ca 699 gram.
Ljusstaken med fylld fot. Smärre slitage. Smärre bucklor.