Bland annat:
4 st skedar av Edwin Charles Purdie, London, 1883.
2 apostelskedar, Edinburgh, 1700-tal.
4 apostelskedar av John Lambe, London, 1778-1779.
2 av skedarna med engelska imortstämplar.
Längd 17-19 cm. Total vikt: ca 908 gram.
Vissa skedar med gravyr. otydliga stämplar. Bucklor på några få. Något slitage.