Klocka med fodral av mormor med förgyllda beslag. Emaljerad urtavla med arabiska siffror. Krönande putti. Pendel finns. Höjd 27 cm. Bredd 15 cm. Nyckel finns.
Ej funktionstestad. Ej genomgången. Smärre nagg och sprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.