Sex stycken av trä, en av plast, varierande ålder samt utförande gällande form, storlek och måleri, vissa etikettmärkta, bland annat Nils Olsson, Nusnäs samt FilipS, Orsa, höjd varierar mellan 4,7 - 34,5 cm
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Färgerna bleknade. Nagg.