Silver; ett par örhängen med pärlor och markasiter, två broscher, en ring, tre hängen varav ett med kedja
En brosch i gul metall med pärlor, emalj, samt fasetterat glas, troligen från 1800-talets andra hälft
Bruksslitage. Några markasiter samt en fasetterad glasbit saknas.