Bestick, 17 st, silver och emalj, Norge, 1900-talets mitt.
Skedar med förgyllning och emaljdekor.
12 moccaskedar 10,5 cm
1 moccasked 10 cm
1 moccasked 9,5 cm (emaljskador)
1 sked 13 cm
2 gafflar 10,5 cm
Total vikt 196 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.