Paul Hoff, fat, två stycken, glas, signerade, Kosta. Daterade 1980 och 1979, numrerade 30/975 resp 53/975.
Dekor av fåglar. Grönt respektive gult glas. Diameter 33 cm.
Ett fat med smärre nagg på fot.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10