Ljusstakar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Rund stor fot, konande hållare uppbärandes en ljusskål. Dekor i famille rosefärger av figurscener från hovlivet. Höjd 25 cm.

Nagg. Sprickor.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK