Bricka 41x41 cm, skål på fot diameter 22 cm, höjd 23 cm, kaffekanna höjd 21 cm (lockknopp med nagg).
Obetydligt ytslitage. Nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10