Mauno Honkanen, bestickuppsättning, 36 delar, silver, "Tähkä", Tillander, Helsingfors 1967-68 och 1980-89.
7 knivar, längd 21 cm
7 gafflar, 18 cm
6 cocktailskedar, 17,5 cm
12 kaffeskedar, 11,5 cm
smörkniv, ostkniv och tårtspade.
Serveringssked, längd 24,5 cm.
Totalvikt 708 g exkl knivar med stålblad.
Cocktail- och kaffeskedarna tillverkade på 1960-talet.
Sedvanligt slitage.