Märkt 117. Huvud i porslin med öppen mun, rörliga ögon. Peruk av mohair. Kropp och ledade armar och ben av massa. Höjd 67 cm.
Huvud med smärre slitage. Kropp med slitage och lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10