Helena Tynell, vas, "Palapeli" (Pussel), modell 1316, Riihimäen Lasi, 1970-tal.
Klart, fast formblåst glas. Bär tillverkarens etikett. Höjd 28 cm.
Åldersrelaterat slitage.