Oiva Toikka, årskub 1982, signerad Oiva Toikka, Nuutajärvi 1982, 480/2000.
Glasformation omsluten av gjutet, klart glas. Sidorna slipade. Bär tillverkarens etikett. Höjd 7,5 cm. Tillverkarens etikett.
Enstaka obetydliga nagg. Ett nagg i nedre kanten.