Tesked med björn uppklättrad på grenlikt skaft, förgyllt blad, mästarstämpel Wilhelm Pettersson, Viborg 1904, längd 16,5 cm, vikt 23 g.
Såsslev, mästarstämpel Smith & Gamble, Dublin 1832, längd 17,5 cm, vikt 86 g.
Strösked med förgyllt blad, längd 14 cm, vikt 37 g. Oidentifierad mästarstämpel G.
Smärre åldersrelaterat slitage.