Golvvaser, ett par, porslin. Kina, 1900-talets andra hälft.

Sigillmärke i rött i botten. Dekor i famille rosepaletten med femkloade drakar bland blommor mot gul fond. Höjd 62 cm.

Slitage. Träställ medföljer.

Utropspris
5 000 SEK