Oiva Toikka, glasflaskor, 4 st, ur Pro Arte-serien, signerad O. Toikka Nuutajärvi, formgiven 1994.
Numrerade: 468/2000; 82/2000; 529/2000 och 311/2000. Höjd 30 cm, 35,5 cm, 30,5 cm och 35,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.