Johan Martin Loëll, Falun, 1781, längd 21,5 cm.
Tre skedar, varav ett par av Mikael Sedelin, Sundsvall, 1789 och troligtvis 1799, längd 19-20 cm (en med skadad kant).
Johan Fagerberg, Karlsholm, otydlig datumstämpel med mästaren aktiv 1775-1822., längd 21 cm.
Okänd mästare, 1782, längd 21 cm.
Lorentz Wretman. Landskrona, 1768, längd 20 cm.
Total vikt: ca 319 gram.
Något slitage. Märken. Smärre bucklor. En med skadad kant. Graverade monogram.