Okänd konstnär 1800-tal, olja på pannå, England, 1890.
Stilleben med melon och frukter. Signerad A. Stanesby 1890. 30 x 45 cm.
Smärre krackelyr och färgbortfall. Pannå med sprickbildning och förstärkning.