Skrivbord, sengustaviansk stil, 1800-tal.

Skrivbord med uppsats. Tre lådor i sargen, Delvis klädd skiva. Uppsatsen med lådor och jalusidörr med bakomliggande hyll- och lådinredning. Bredd 135, djup 81, höjd 112 (80) cm.

Renoverad. Kompletterad. Slitage. Smärre skador. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK