12 bordsskedar, längd 18,5 cm.
14 fiskgafflar, längd 18 cm.
24 smörgåsknivar, längd 18 cm.
24 smörgåsgafflar, längd 14,5 cm.
14 matknivar, längd 22 cm.
14 fiskknivar, längd 21,5 cm.
14 bordsgafflar, längd 18 cm.
11 matskedar, längd 22 cm.
4 matgafflar, längd 21 cm.
1 såssked, längd 18,5 cm.
2 soppskedar, längd 19 cm.
2 serveringsskedar, längd 22 cm.
6 teskedar, längd 15 cm.
6 bordsskedar, längd 18,5 cm.
6 smörknivar, längd 20 cm.
2 syltskedar, längd 13,5 cm.
1 kompottsked, längd 18 cm.
1 stekgaffel, längd 26 cm.
2 serveringsknivar (varav en stämplad Möllenborg, Stockholm 1900), längd 27,5-28,5 cm.
1 gaffel, förgylld, längd 21 cm.
1 sked, förgylld, längd 21,5 cm.
Total vikt inklusive rostfria blad 8630 gram.
Smärre slitage. Gravyr.