Carl Gustaf Herpel, gräddkanna, silver, Stockholm 1832
Invändig förgyllning, slät med dekor av plymer samt krönt vapensköld, uppsvängd hänkel med randdekor, foten med bladsnittsbård. Höjd 10,5 cm, vikt 85 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.