Emile Gallé, vas, överfångsglas, Art Nouveau, Nancy, Frankrike.
Överfång med etsad och slipad dekor av blommor i blå-gröna toner mot en gulmelerad fond. Signerad Gallé. Höjd 10, diameter 10 cm.
Märken och smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10